fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Kaczyński o śmierci Szyszki: Nie przypadek, że akurat dziś

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji swojej partii w Kielcach mówił o śmierci byłego ministra środowiska Jana Szyszki. - To nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz - powiedział.

Informację o śmierci Jana Szyszki podał na Twitterze prezydent. "Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua... RiP" - napisał Andrzej Duda.

Przyczyną śmierci ministra Szyszko była prawdopodobnie zatorowość płucna.

O śmierci byłego członka rządu mówił w Kielcach prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Mamy też to wydarzenie tragiczne, wyjątkowo smutne. Odszedł nasz stary kolega, wieloletni towarzysz naszej drogi. Prawie 30 lat. Odszedł przedwcześnie, nagle. Odszedł w szczególnych okolicznościach. Majestat śmierci nie pozwala mi dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz - powiedział Jarosław Kaczyński cytowany przez portal 300polityka.

Profesor Jan Szyszko był absolwentem i pracownikiem naukowym Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Pełnił funkcję ministra środowiska w latach 1997-99 (w rządzie Jerzego Buzka), 2005-2007 (w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego), a ostatnio od 2015 do 2018 roku (w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego). Był posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji.

Źródło: 300polityka/rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA