fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Budżet bez deficytu. Dworczyk: Historyczna chwila

tv.rp.pl
- To rzeczywiście jest historyczna chwila, gdyby te informacje się potwierdziły - komentował ustalenia "Rzeczpospolitej" w sprawie przyszłorocznego budżetu szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk

Już we wtorek na cotygodniowym posiedzeniu Rada Ministrów ma się zapoznać z projektem budżetu państwa na 2020 r. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita" ze źródeł zbliżonych do rządu, ma to być pierwszy w historii ostatnich 30 lat plan finansowy, w którym założono, że kasa państwa będzie zrównoważona. To znaczy, że nie trzeba będzie pożyczać pieniędzy, by móc zrealizować wszystkie konieczne wydatki.

Czytaj także: Rząd PiS obiecuje pierwszy rok bez budżetowej dziury

- To rzeczywiście jest historyczna chwila, gdyby te informacje się potwierdziły. Po raz pierwszy od transformacji budżet byłby zrównoważony - mówił w Polsat News szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Opinie, oceny ekonomistów liberalnych, czy ekonomistów związanych z PO, były całkowicie chybione - dodał.

Pytany o szczegóły, które mają doprowadzić, że nie będzie deficytu, Dworczyk odpowiedział: Na pewno usprawnienie systemu podatkowego, systemu fiskalnego, ma olbrzymi wpływ na to, że budżet państwa z każdym rokiem jest coraz lepszy.

Szef KPRM mówił również o pieniądzach z OFE. - Wyraźnie powiedzieliśmy, że nie postępujemy tak jak PO, która zrobiła "skok na OFE" i przekształcenia, które zostały zrobione na pewno nie powinny być porównywane - skomentował. - Te pieniądze nie będą w OFE absolutnie skonsumowane przez budżet - dodał.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA