fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Jarosław Gowin: Repolonizacja mediów zadaniem na drugą kadencję rządu

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Wicepremier Jarosław Gowin spotkał się dziś z wyborcami w Kartuzach. Minister nauki i szkolnictwa wyższego zapowiedział, że repolonizacja mediów będzie jednym z zadań rządu PiS, jeśli zostanie wybrany na drugą kadencję.

Szanujące się państwo i szanujący się naród nie może dopuszczać do tego, żeby większość mediów znajdowała się w cudzych rękach - powiedział Gowin cytowany przez portal Wirtualne Media.

- To jest pewne zadanie, które stoi przed naszym rządem, jeżeli będziemy nadal sprawować władzę w następnej kadencji - dodał wicepremier.

Czytaj także: "Repolonizacja" mediów: Straszenie Niemcami

- To jest prosty eksperyment myślowy. Gdybym ja jako Polak był np. właścicielem gazety wychodzącej we Francji, to czym bym się zajmował na co dzień? Na pewno tym, żeby sprzedawać, jak najwięcej tej gazety, żeby biznes się kręcił - kontynuował Gowin.

- Ale gdyby doszło do sytuacji konfliktu interesów między Polską a Francją, to jako polski patriota w oczywisty sposób zabiegałbym o to, aby należąca do mnie gazeta prezentowała polski punkt widzenia. To jest chyba oczywiste dla każdego z nas - przekonywał.

Źródło: Wirtualne Media
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA