fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Spotkanie prezydent-premier w sprawie rekonstrukcji

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Jak wynika z nieoficjalnych informacji w czwartek po południu dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie rekonstrukcji rządu.

Po spotkaniu rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski poinformował, że "prezydent zgłosił swoje propozycje" w kwestii rekonstrukcji rządu.

W środę wieczorem w tej sprawie zebrały się ścisłe władze PiS. - Decyzje zapadły, ale nazwiska nowych ministrów są objęte ścisłym embargiem - twierdzi nasz rozmówca.  Spotkanie prezydent-premier odbędzie się tuż przed wylotem prezydenta Andrzeja Dudy do Azerbejdżanu. Kalendarz sprawia, że do rekonstrukcji może dojść na początku przyszłego tygodnia.

Zgodnie z informacjami "Rzeczpospolitej" rekonstrukcja może objąć nie tylko ministrów, którzy zdobyli mandaty do PE. Dotyczy to także ministerstw sportu i finansów. Zmianę na pierwszym z tych stanowisk wymusza objęcie przez Witolda Bańkę od stycznia sterów Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). O możliwości zmiany Czerwińskiej spekuluje się już od marca. Ale ostateczną konstrukcję nowego rządu ma zaprezentować sam premier Morawiecki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA