fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Gowin: Pewne działania rządu budzą wątpliwości konstytucyjne

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
- Nie zgadzam się, że łamiemy konstytucję - mówił w TVN24 o działaniach rządu wicepremier Jarosław Gowin. Minister nauki przyznał jednak, że "pewne działania rządu budzą wątpliwości konstytucyjne".

- Na pewno w jednej sprawie przyznam rację. Osiem nowelizacji ustawy o SN, czy nawet siedem, sześć – zdecydowanie za dużo. Jednym z podstawowych walorów prawa powinna być jego stabilność i przewidywalność - mówił Gowin rozwijając temat "wątpliwych konstytucyjnie działań" rządu.

Gowin, który przed kilkoma dniami zaproponował zmiany w konstytucji (chodzi o wpisanie do ustawy zasadniczej członkostwa Polski w UE - red.) przekonywał w TVN24, że swojej propozycji "nie konsultował z Jarosławem Kaczyńskim".

- Jakiś czas temu rzeczywiście wspominałem, ale ani termin, ani sam fakt zgłoszenia nie jest wspólnym dziełem PiS oraz Porozumienia. To inicjatywa mojej partii - zaznaczył wicepremier.

Gowin przypomniał też, że zmiany w konstytucji proponował wcześniej prezydent Andrzej Duda (chciał zorganizowania referendum ws. konstytucji, wniosek o referendum odrzucił jednak Senat) i prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (również chciał wpisania członkostwa w UE do konstytucji".

- Ale ja właśnie położyłem gotowy projekt i wydaje mi się, że to jest jedyny projekt, jaki pojawił się w tej kampanii europejskiej, projekt przygotowany w latach 2009-2011 przez nadzwyczajną komisję konstytucyjną - podkreślił Gowin.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA