fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Baza USA w Polsce. Błaszczak: Rozmowy o szczegółach

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że rozmowy dotyczące założenia amerykańskiej bazy wojskowego w USA nie dotyczą samego pomysłu, a szczegółów tego przedsięwzięcia.

Kolejne spotkanie w sprawie bazy USA w Polsce odbyło się w ubiegłym tygodniu. Wzięli w nim udział przedstawiciele ministerstwa i Pentagonu.

Spotkanie odbyło się jeszcze przed zapowiedzianym przez szefa Pentagonu Jima Mattisa rezygnacją ze stanowiska. Sekretarz obrony USA nie zgadzał się z decyzjami prezydenta Donalda Trumpa.

Zdaniem Andrzeja Dudy odejście Mattisa oznacza, że rozmowy w sprawie amerykańskiej bazy w naszym kraju mogą być teraz łatwiejsze. 

Nie jest tajemnicą to, że pan generał nie był pozytywnie nastawiony do idei tworzenia bazy w Polsce, więc z tego punktu widzenia być może rozmowy będą łatwiejsze - powiedział prezydent.

- Dziś mogę powiedzieć - nie rozmawiamy o tym czy, tylko rozmawiamy jak, więc te rozmowy trwają i jestem spokojny, jeśli chodzi o ich pozytywne zakończenie - mówił dziś na temat bazy szef MON Mariusz Błaszczak.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA