fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Czarnecki: Morawiecki jest premierem, nie delfinem

tv.rp.pl
Nie ma mowy o emeryturze pana prezesa, ani on nie chce, ani my nie chcemy, ani wyborcy nie chcą. Morawiecki jest premierem, a nie delfinem - zapewnia europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

- Prezes Kaczyński był, jest i będzie prezesem PiS - mówił Czarnecki w "Jeden na jeden" w TVN24. Spekulacje, jakoby Morawiecki miałby być następcą Kaczyńskiego na stanowisku prezesa, uznał za przedwczesne.

Czarnecki pytany był o prawdopodobny skład gabinetu Mateusza Morawieckiego. Jego zdaniem, "za tym obrotem ciał niebieskich" do zmiany jego składu nie dojdzie, a będą one miały miejsce dopiero w styczniu.

Europoseł PiS jest przekonany, że zapewnione miejsce w rządzie ma minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. - Jego sen może być głęboki i spokojny - mówił Czarnecki.

Więcej jednak o składzie rządu mówić nie chciał, gdyż, jego zdaniem, byłoby to nieeleganckie, bo to do nowego premiera należy decyzja, a, jak zapewnił Czarnecki, w sprawie wyboru Morawieckiego "nasi wyborcy ufają Jarosławowi Kaczyńskiemu także w tej kwestii".

Jak jednak zapewniał europoseł, rząd Morawieckiego nie będzie rządem autorskim, ale politycznym. O jego składzie "sporo do powiedzenia" będzie więc miała "partia polityczna i jej prezes".

Czarnecki skomentował również słowa Władysława Frasyniuka, który uważa, że Morawicki nie będzie politykiem samodzielnym, a jest jedynie "sprawnym karierowiczem".

- Jak Władysław Frasyniuk z moją skromną osobą i jeszcze jednym posłem, razem rozmawialiśmy z Irlandczykami, przekonując, że to właśnie Mateusz Morawiecki powinien być członkiem rady Banku Zachodniego. Wtedy Frasyniuk w samych superlatywach mówił o Morawieckim. Jego opinia jest opinią bardzo upartyjnioną. Wtedy peany na cześć młodego Morawieckiego wygłaszał - mówił gość programu.

Według informacji przekazanych przez Czarneckiego, z pierwszą zagraniczną wizytą Morawiecki ma udać się do Francji, na zaproszenie prezydenta Macrona. 

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA