fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

"Córka leśniczego". Błaszczak zwraca list. "Wysłać drogą służbową"

Minister środowiska Jan Szyszko i Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
"Minister Mariusz Błaszczak zwrócił korespondencję otrzymaną dziś od ministra Jana Szyszki. Poinformował ministra środowiska, że nie zwykł zapoznawać się z korespondencją przekazywaną z pominięciem drogi służbowej" - napisano na twitterowym profilu MSWiA. To pokłosie rozmowy Błaszczaka i Szyszki przed posiedzeniem rządu. Minister środowiska wręczył szefowi MSWiA kopertę, mówiąc "To jest taka córka leśniczego".

Przed rozpoczęciem posiedzenia, minister środowiska Jan Szyszko podszedł do Mariusza Błaszczaka. Wręczając mu kopertę powiedział: "To jest taka córka leśniczego". Minister spraw wewnętrznych odpowiedział machając do kamery: "A to jest kamera Polsatu". - Ona prosiła, żebym to panu przekazał - mówił dalej Szyszko.

Nagranie udostępnione przez Polsat News m.in. na Facebooku wywołało lawinę nieprzychylnych rządowi komentarzy. "Żenujący są, nawet przy kamerach załatwiają posadki dla swoich nieudaczników życiowych. I to za nasze pieniądze" - napisał jeden z internautów.

Posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska zapowiedziała, ze zwróci się do Mariusza Błaszczaka "o udostępnienie zawartości listu, zgodnie z prawem o dostępie do informacji publicznej".

Nagranie Polsatu udostępnione zostało m.in. na Facebookowym "wydarzeniu" "Żegnamy Szyszkę! Impreza z okazji dymisji ministra". "Oj tam nepotyzm. Co najwyżej listonoszyzm" - skomentował organizator "wydarzenia" Marek Józefiak ze Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć.

Po kilku godzinach na wręczoną kopertę zareagowało też twitterowe konto MSWiA.

"Jeżeli sprawa, którą przekazywał dziś minister środowiska leży w kompetencjach szefa MSWiA, wówczas min. Błaszczak chętnie się z nią zapozna, kiedy zostanie mu ona przekazana formalną drogą służbową" - napisano dalej na twitterze MSWiA.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA