fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Młodzi Strzelcy ze wsparciem MON

Biuro ds. Proobronnych MON
Rocznica śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli - organizatora ruchu strzeleckiego na Podkarpaciu, jak co roku staje się okazją do przyjęcia najmłodszych członków organizacji.

Warto podkreślić, iż jest to jedna z największych uroczystości tego typu w Polsce. Patronat honorowy nad obchodami objął podsekretarz stanu w Ministerstwo Obrony Narodowej prof. dr hab. Wojciech Fałkowski. W jego imieniu w uroczystościach uczestniczyła delegacja Biura do Spraw Proobronnych z udziałem dyrektora Biura Waldemara Zubka oraz jego zastępcy Magdaleny Rochnowskiej.

7 marca w 97. rocznicę śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli, uroczystości rozpoczęto oddaniem hołdu przed tablicą pamiątkową ZS "Strzelec" przy ul. 3-go Maja. Następnie mszę świętą w intencji strzelców odprawił ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba. W trakcie uroczystości przyrzeczenie złożyły Orlęta – najmłodsi przedstawiciele organizacji strzeleckiej.

Po ceremonii w kościele św. Krzyża nastąpił przemarsz na plac Farny, gdzie ponad 400 strzelców w obecności przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej, władz państwowych, dowódców Wojska Polskiego, władz samorządowych i kościelnych oraz mieszkańców Rzeszowa złożyło przyrzeczenie. Dyrektor Biura do Spraw Proobronnych Waldemar Zubek odczytał list wiceministra obrony narodowej prof. dr. hab. Wojciecha Fałkowskiego.

Głównym uroczystościom towarzyszyła ceremonia nadania pierwszych stopni oficerskich żołnierzom rezerwy i wręczenie odznaczeń.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA