Reklama
Rozwiń

USA: Kiepskie dane z rynku pracy

Według sondażu przeprowadzonego przez firmę ADP, w amerykańskim sektorze prywatnym przybyło w maju tylko 27 tys. etatów, po tym jak ich liczba wzrosła w kwietniu o 271 tys.

Publikacja: 05.06.2019 15:55

USA: Kiepskie dane z rynku pracy

Foto: Bloomberg

Wzrost liczby etatów w amerykańskim sektorze prywatnym był w maju najmniejszy od 2010 r., czyli od okresu, w którym USA podnosiły się po kryzysie. To kolejny sygnał świadczący o tym, że gospodarka amerykańska zwalnia.

Szczegółowe dane mówią, że małe spółki w USA obcięły w zeszłym miesiącu zatrudnienie o 52 tys. etatów. Średnie firmy zwiększyły je wówczas o 11 tys. etatów a duże spółki zatrudniły 68 tys. ludzi.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Rynek pracy
Dobra sytuacja na rynku pracy w USA może zniechęcić Fed do cięcia stóp
Rynek pracy
Prezes Manpower Group: na rynkach pracy w Europie panuje chłód
Rynek pracy
Wysokie zarobki po studiach magisterskich? Kto zarabia najwięcej już w pierwszym roku
Rynek pracy
Polscy pracodawcy polubili Kolumbijczyków
Rynek pracy
Krótszy tydzień pracy? Dopiero w przyszłym roku, ale wkrótce ruszą zapisy