Reklama
Rozwiń
Reklama

Lokalni liderzy odchodzą od Hołowni. Jest oświadczenie ruchu Polska 2050

Zarząd stowarzyszenia Polska 2050 wydał oświadczenie w sprawie decyzji o rezygnacji z funkcji liderów powiatowych - informuje Onet.pl. "W pełni zdajemy sobie sprawę z tego, że w tak zróżnicowanych społecznościach, jak Polska 2050, konflikty będą się pojawiać – to naturalny proces dojrzewania organizacji" - przekazano.

Publikacja: 25.01.2021 16:46

Lokalni liderzy odchodzą od Hołowni. Jest oświadczenie ruchu Polska 2050

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

W piątek Szymon Hołownia zapowiedział cykl debat i spotkań programowych. Pierwsze, w najbliższym czasie, ma dotyczyć rozdziału państwa od Kościoła.

Jednocześnie ujawniają się napięcia w samym ruchu. W internecie pojawił się 14-minutowy filmik, w którym byli działacze ze Śląska mówią o przyczynach swojego odejścia z projektu. – Nie mamy wsparcia ze strony zarządu, wszystko realizujemy pomimo zarządu, a nie przy pomocy narzędzi, które on pomaga nam zorganizować– mówi Dawid Ślusarczyk, który przedstawia się jako były lider ruchu z Katowic. „Wprost" informuje, że te odejścia to efekt kilkumiesięcznego konfliktu wewnętrznego.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Polityka
Donald Tusk czy Karol Nawrocki? Którego z nich Polacy postrzegają jako „lepszego” polityka
Polityka
Od pomocy ofiarom do skandalu. Na czym polega afera Funduszu Sprawiedliwości?
Polityka
Europoseł Grzegorz Braun domaga się ochrony kontrwywiadowczej
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Polityka
Plany Zbigniewa Ziobry? „Nie będą wpisywały się w scenariusz Tuska”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama