fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosja: Polak spędzi 14 lat w łagrach za szpiegostwo. W tle systemy rakietowe S-300

Wyrzutnia systemu rakietowego S-300
mil.ru
Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji wydała komunikat w sprawie "polskiego szpiega".

Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji (FSB) poinformowała w poniedziałek o wyroku Sądu Najwyższego, który zapadł jeszcze 12 września. Sąd utrzymał wyrok Moskiewskiego sądu miejskiego, który wcześniej skazał obywatela Polski Mariana Radzajewskiego na 14 lat więzienia w kolonii o zaostrzonym rygorze. Rozprawa odbywała się za zamkniętymi drzwiami, a cała sprawa jest objęta tajemnicą państwową.

- W trakcie wstępnego śledztwa ustalono, że Radzajewski działał umyślnie i poszukiwał możliwości pozyskania tajnych części kompletujących systemy rakietowe S-300 w celu nielegalnego wywiezienia do Polski, co stanowiło realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej - czytamy w komunikacie. - W trakcie śledztwa udowodniono, że Radzajewski działał w interesie polskiej organizacji, która jest kluczowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych - twierdzi FSB.

Co ciekawe, radzieckie systemy obrony przeciwlotniczej S-300 są eksploatowane od 1975 roku, mają je na wyposażeniu siły zbrojne kilkunastu krajów na świecie w tym m.in. Ukraina, a nawet takie państwa NATO jak Grecja czy Słowacja.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA