fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Odnalazł się dyrektor szpitala, który leczył Nawalnego

Aleksander Murachowski
PAP/ITAR-TASS
Rosyjskie agencje informacyjne, powołując się na władze lokalne podają, że odnalazł się dyrektor szpitala w Omsku, który leczył Aleksieja Nawalnego po tym jak opozycjonista zemdlał na pokładzie samolotu lecącego z Syberii do Moskwy.

W piątek Aleksander Murachowski wyjechał z leśniczówki samochodem terenowym i od tej pory słuch po nim zaginął. W związku z zaginięciem dyrektora szpitala w Omsku w obwodzie rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

W poniedziałek Murachowski miał jednak się odnaleźć - z lasu wydostał się w rejonie jednej z wiosek. 

Lekarz miał być "w normalnym stanie" - jak podaje agencja RIA. Mimo to trafił do szpitala, gdzie ma przejść badania.

Murachowski był dyrektorem szpitala w Omsku, który leczył Nawalnego po tym, jak ten miał paść ofiarą ataku z użyciem chemicznego środka bojowego.

Lekarze z Omska nie wykryli w organizmie Nawalnego śladów trucizny i tłumaczyli, że nagłe pogorszenie się stanu zdrowia Nawalnego miało być efektem spadku poziomu cukru w jego krwi.

Kiedy Nawalny trafił na leczenie do Niemiec, w trzech laboratoriach na zachodzie wykryto w organizmie Nawalnego ślady chemicznego środka bojowego z grupy nowiczoków.

Nawalny twierdzi, że polecenie otrucia go musiało wyjść ze strony prezydenta kraju, Władimira Putina.

Rosja zaprzecza oskarżeniom o próbę otrucia opozycjonisty.

Obecnie Nawalny odsiaduje w Rosji wyrok dwóch i pół roku pozbawienia wolności odwieszony mu za złamanie zasad warunkowego zawieszenia kary. W 2014 roku Nawalny usłyszał karę w zawieszeniu za defraudację środków finansowych.

Źródło: Reuters, RIA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA