fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosja: Opozycja planuje wielki protest przeciwko planowi Władimira Putina

AFP
Rosyjska opozycja planuje zorganizować w przyszłym miesiącu wielki protest przeciwko proponowanym przez prezydenta Władimira Putina zmianom w konstytucji. Zdaniem przeciwników Kremla Putin chce rządzić krajem do końca życia.

W zeszłym tygodniu prezydent Władimir Putin niespodziewanie zapowiedział gwałtowne zmiany w systemie politycznym. Doprowadziło to do rezygnacji premier Dmitrija Miedwiediewa i jego rządu.

Zmiany proponowane przez Putina miałyby doprowadzić do utworzenia nowych ośrodków władzy. Wiele osób postrzega to jako próbę prezydenta zapewnienia sobie kontroli po zakończeniu kadencji w 2024 roku.

Opozycyjny polityk Ilja Jaszyn ogłosił plan organizacji 29 lutego w Moskwie wielkiego marszu protestacyjnego. 

- Społeczeństwo potrzebuje wielkiego marszu - powiedział polityk. Zmiany proponowane przez prezydenta nazwał ruchem w stronę "rządzenia na zawsze".

- Będzie to marsz polityczny, którego głównym celem będzie wezwanie do zmiany władzy i protest przeciwko jej uzurpacji - dodał.

Władimir Putin od dwóch dekad rządzi Rosją - jako prezydent i premier. Jego propozycja zmian nie wywołała do tej pory w kraju większych protestów.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA