fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosyjskie myśliwce i bombowce w pobliżu Korei Płd.

Dmitry A. Mottl [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
Sześć rosyjskich samolotów znalazło się w strefie identyfikacji obrony powietrznej Korei Południowej we wtorek - poinformowało rosyjską agencję TASS południowokoreańskie ministerstwo obrony.

Rzecznik południowokoreańskiego resortu obrony poinformował, że sześć rosyjskich samolotów - w tym trzy myśliwce Su-27 i dwa bombowce Tu-95) znalazło się w strefie identyfikacji obrony powietrznej Korei Południowej na północ od wyspy Ullung-do, na Morzu Japońskim o godzinie 9:23 czasu lokalnego.

Rosyjskie samoloty opuściły południowokoreańską strefę identyfikacji obrony powietrznej w ciągu siedmiu minut. Następnie jednak samoloty z Rosji kilkukrotnie - w ciągu sześciu godzin - ponownie wlatywały do strefy.

Południowokoreański resort obrony podkreśla, że rosyjskie samoloty nie naruszyły południowokoreańskiej przestrzeni powietrznej.

W 2019 roku rosyjskie samoloty miały wlecieć w strefę identyfikacji obrony powietrznej Korei Południowej dwadzieścia razy.

O tym, że rosyjskie samoloty naruszyły strefę identyfikacji obrony powietrznej Korei Południowej informował wcześniej agencję Yonhap przedstawiciel Połączonego Kolegium Szefów Sztabów tego kraju. W reakcji na pojawienie się rosyjskich samolotów Korea Południowa miała poderwać myśliwce F-15K.

Strefa identyfikacji obrony powietrznej Korei Południowej obejmuje nie tylko przestrzeń powietrzną tego kraju, ale również przylegającą do niej przestrzeń powietrzną. Korea Południowa wymaga, by samoloty wlatujące do tej strefy informowały o tym południowokoreańską armię. Jeśli tego nie zrobią, Korea Południowa podrywa myśliwce, nawet jeśli samoloty obcego państwa nie naruszą jej przestrzeni powietrznej.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA