fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosyjskie wojsko zapowiada nowe śmigłowce Mi-38T

MON Rosja
Jeszcze w 2019 roku do rosyjskich żołnierzy trafią nowe śmigłowce transportowe Mi-38T - zapowiedział w poniedziałek zastępca dowódcy rosyjskich sił powietrznych generał Siergiej Dronow.

- Mi-38 to helikopter transportowy i desantowy z nowoczesnym sprzętem do pilotowania i nawigacji, satelitarnym systemem nawigacyjnym i nawigacyjnym radarem pogodowym - chwali maszynę Dronow. Zapowiedział, że dostawy helikopterów, podobnie jak pierwszych "cyfrowych" śmigłowców Mi-28NM z glass cockpitem, rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Wywiad z zastępcą dowódcy rosyjskich sił powietrznych został opublikowany w gazecie "Krasnaja Zwiezda" 12 sierpnia, gdy Rosja świętuje Dzień Sił Powietrznych.

Konsorcjum Russian Helicopters pod koniec czerwca zapowiedziało, że pierwszy seryjnie wyprodukowany egzemplarz Mi-38T ukończył serię prób w locie, koniecznych przed przekazaniem Ministerstwu Obrony.

Mi-38T bazuje na cywilnym Mi-38, certyfikowanym przez Federalną Agencję Transportu Lotniczego Rosji. Różnicą jest m.in. napęd - dzięki silnikom Klimow TW7-117W Mi-38T będzie mógł rozwijać prędkość maksymalną 285 km/h. . Konstrukcja Mi-38T ma opcję wyposażenia w wersję ewakuacyjną i zainstalowania dodatkowych zbiorników paliwa w celu zwiększenia zasięgu lotu.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA