fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Razem

Posłowie Razem mają niecałe 20 tys. zł oszczędności. Razem

Fotorzepa/ Jakub Mikulski
Z oświadczeń majątkowych składanych przez posłów na początku kadencji, które umieszczono na stronie Sejmu wynika, że spośród posłów Razem najzamożniejszy jest Adrian Zandberg, który ma 8 tys. złotych oszczędności i jest współwłaścicielem liczącego 95,4 m2 mieszkania o wartości ok. miliona złotych. Z kolei cały majątek wiceszefowej klubu Lewicy z Razem, Marceliny Zawiszy, to 1515,73 zł oszczędności.

Łącznie sześcioro posłów Partii Razem deklaruje posiadanie 19618,47 zł oszczędności.

Najmniejsze oszczędności zadeklarował Maciej Konieczny, który do oświadczenia majątkowego wpisał tylko 708 złotych. Konieczny jest jednak również właścicielem mieszkania o powierzchni 36 m2, o wartości ok. 360 tys. zł. Jednocześnie spłaca kredyt na mieszkanie (to obciążenie rzędu 240 tys. złotych).

Niewiele większe oszczędności deklaruje posłanka Magdalena Biejat, która w oświadczeniu majątkowym wpisała posiadanie 1377 złotych  i 111 euro. Biejat jest jednak również współwłaścicielką mieszkania o powierzchni 90 m2 (wraz z siostrą) i właścicielką Toyoty Auris z 2017 roku.

Poza Zandbergiem największe oszczędności ma Daria Gosek Popiołek (5 tys. złotych). Gosek Popiołek jest także właścicielką mieszkania o powierzchni 70 m2 i wartości 390 tys. złotych oraz jest obciążona kredytami w łącznej wysokości ok. 162 tys. złotych.

Z kolei cały majątek Pauliny Matysiak, jak wynika z jej oświadczenia majątkowego, to 3018,47 zł oszczędności.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA