fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radcowie

Zmarł Witold Jurcewicz

Witold Jurcewicz
Zmarł radca prawny o wielkim dorobku w arbitrażu, znawca rynku kapitałowego, wyróżniony tytułem Prawnika 30-lecia.

Był prawnikiem procesowym, specjalizował się w transakcjach i arbitrażu. Reprezentował Eureko w głośnym sporze ze Skarbem Państwa w związku z prywatyzacją PZU. Autor wielu publikacji, m.in. o prawie handlowym, wykładowca Uniwersytetu SWPS.

W latach 70. i 80. pracował naukowo w PAN, gdzie się doktoryzował. Był też radcą prawnym przedsiębiorstw państwowych. W 1990 r. na trzy lata związał się z kancelarią Vinson & Elkins, a w 1993 r. przyszedł do polskiego biura White & Case; od 1996 r. był partnerem w tej kancelarii. Od 2012 r. do końca był radcą prawnym w warszawskim biurze Noerr.

– To był wybitny prawnik o wielkiej zdolności znajdowania kompromisowych rozwiązań. Ceniony przez klientów, ale i oponentów. Miał niekonfrontacyjne podejście do prawa. W przepisach zawsze szukał sensu i logiki – tak wspomina zmarłego dr Witold Daniłowicz z Noerr, który znał go kilkadziesiąt lat. – Wymarzony patron, wychowawca młodego pokolenia prawników.

W 2018 r. tytułem Prawnika 30-lecia uhonorował go Polski Związek Pracodawców Prawniczych, wyróżniany w globalnych rankingach.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA