fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Atak nożownika we Francji. Ciężko ranna strażniczka

AFP
W mieście La Chapelle-sur-Erdre niedaleko Nantes na zachodzie Francji napastnik groźnie zranił nożem miejską strażniczkę Został zatrzymany po pościgu. .

Około 10.30 uzbrojony mężczyzna wszedł na komisariat policji w  La Chapelle-sur-Erdre,  kilkakrotnie dźgnął nożem policjantkę i zbiegł, zabierając jej służbową broń.

Napastnik uciekał autem.

Strażniczka odniosła poważne obrażenia zagrażające zyciu, była reanimowana. jej stan na razie nie jest znany.

W pościgu za sprawcą uczestniczyło 80 policjantów z GIGN (Grupa Interwencyjna Żandarmerii Narodowej), dwa helikoptery i policjanci z psami.

Napastnik porzucił samochód i uciekał pieszo. Został ujęty po wymianie ognia.

Jak relacjonuje "Le Parisien", napastnik zranił dwóch żandarmów, ale ich życie nie jest zagrożone. Przestępca jest również ciężko ranny, trafił na oddział intensywnej terapii.

Nożownik jest znany policji. Mężczyzna ma 39 lat i urodził się w Saint-Nazaire. Znany z licznych aktów kradzieży i przemocy, został zwolniony z więzienia w marcu 2021 roku.

Nazwisko napastnika ma się znajdowac na liście zagrożonych radykalizacją islamistów. Niektóre francuskie media podają, że jest on potomkiem imigrantów z Sudanu. Jak informuje z kolei portal souverainistes.info, zdiagnozowano u niego schizofrenię.

Źródło: ouest-france.fr
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA