fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Rosja: Oskarżono reportera, któremu policja złamała rękę

Adobe Stock
Rosyjska policja oskarżyła reportera o dokonanie przestępstw, w tym jednego, za które przewidziana jest kara 15 dni więzienia. W czerwcu podczas interwencji w lokalu wyborczym funkcjonariusz policji złamał mężczyźnie rękę.

Dwóch policjantów zatrzymało Davida Frenkela, reportera Mediazona News, w lokalu wyborczym w Sankt Petersburgu podczas ogólnokrajowego referendum. Mężczyzna chciał sprawdzić, czy nie dochodzi do naruszenia zasad głosowania.

Jeden z funkcjonariuszy skuł mężczyznę. Na nagraniu z tego zdarzenia słychać krzyk reportera i trzask łamanej kości. Frenkel musiał później poddać się operacji.

Zdaniem reportera doszło do nadużycia władzy i utrudnienia pracy dziennikarskiej. Domagał się wyciągnięcia konsekwencji wobec funkcjonariuszy.

W czwartek sąd w Sankt Petersburgu poinformował, że Frenkel został oskarżony o łamanie rozkazów policji, ingerencję w pracę komisji wyborczej oraz łamanie zasad związanych z bezpieczeństwem w czasie pandemii.

27 lipca sąd rozpatrzy sprawę reportera. Grozi mu do 15 dni pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 35 tysięcy rubli.

Zdaniem policji interwencja w lokalu wyborczym przebiegła zgodnie z prawem, a sami funkcjonariusze pomagali pracownikom komisji.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA