fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Córce byłego szefa Formuły 1 skradziono biżuterię za 50 mln

Tamara Ecclestone
AFP
Złodzieje, którzy włamali się do rezydencji Tamary Ecclestone, córki byłego szefa Formuły 1, ukradli biżuterię wartą 50 mln funtów.

Włamanie do wartej 70 mln funtów, świetnie strzeżonej 57-pokojowej  rezydencji, pilnowanej przez całą dobę nie tylko przez zewnętrzne patrole, ale i wewnętrzną ochronę, zajęło złodziejom 50 minut.

Do rezydencji włamali się w piątek wieczorem, tuż po tym, jak Tamara Ecclestone z mężem  Jayem i córką w Sophią wyjechali  na wakacje do Laponii.

Złodzieje weszli przez ogród i udali się wprost do sejfów w sypialni.

Stamtąd ukradli biżuterię wartą 50 mln funtów, w tym ślubny prezent dla Tamary - bransoletę Cartiera o wartości 80 tys. funtów.

Ostatecznie zostali spłoszeni przez ochroniarza i uciekli przez otwarte okno.

Londyńczycy są zszokowani włamaniem, do którego doszło na jednej z najbardziej prestiżowych ulic, Kensington Palace Gardens. Jest to ulica milionerów, średnia wartość domu pod tym adresem wynosi 33 mln  funtów. W pobliżu okradzionej rezydencji mieszka para książęca William i Kate, właściciel Chelsea Roman Abramowicz czy najbogatszy Chińczyk Wang Jianlin.

Włamywaczy szukają policjanci z psami. Według ojca Tamary, Berniego Ecclestone'a, włamywacze musieli współpracować z kimś z personelu pracującego w rezydencji, bo doskonale wiedzieli, gdzie znajdują się sejfy z klejnotami.

Córce byłego szefa Formuły 1 przyjdzie się najprawdopodobniej pożegnać z biżuterią. Jak mówi Christopher Marinello, prawnik i dyrektor generalny Art Recovery International, jego firma odzyskała dzieła sztuki o wartości 400 mln funtów, ale niezwykle rzadko dotyczy to biżuterii. Najczęściej klejnoty są "rozbierane" - usuwa się z nich szlachetne kamienie, a metal przetapia.

Źródło: The Sun
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA