fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Kolejny pielęgniarz-seryjny zabójca w Niemczech?

adobestock
Niemieccy prokuratorzy prowadzą dochodzenie w sprawie pielęgniarza podejrzewanego o zamordowanie wielu pacjentów. Sprawa przypomina przypadek jednego z najgorszych seryjnych morderców w tym kraju.

Po doniesieniach w lokalnych mediach prokurator z Saarbruecken potwierdził, że podejrzany, zidentyfikowany jedynie jako B., był przesłuchiwany w sprawie pięciu zarzutów zabójstwa i dwóch podejrzeń o zabójstwo.

Sprawa jest podobna do przypadku Nielsa Hoegla, seryjnego mordercy, który w czerwcu otrzymał wyrok dożywocia za zamordowanie 85 pacjentów, znajdujących się pod jego opieką. Hoegel, uważany za najgorszego seryjnego mordercę w Niemczech, mordował swoich pacjentów śmiertelnymi zastrzykami w latach 2000-2005. Został złapany na gorącym uczynku.

Prokurator poinformował, że B. został aresztowany w czerwcu 2016 r. Okoliczności były nietypowe - mężczyzna został przyłapany na udawaniu lekarza w celu uzyskania dostępu do pacjenta na oddziale intensywnej terapii szpitala w Homburgu, niedaleko granicy z Francją.

W tym czasie B. pracował od sześciu tygodni w szpitalu jako pielęgniarz. Już wtedy wszczęto w jego sprawie wewnętrzne dochodzenie w sprawie domniemanego podawania leków bez recepty.

27-latek jest obecnie podejrzany o popełnienie szeregu morderstw między marcem 2015 r. a następnego roku. W tym czasie pracował w szpitalu w Voelklingen.

W ramach śledztwa ekshumowano siedem ciał domniemanych ofiar. U sześciu z nich znaleziono ślady potencjalnie niebezpiecznych substancji, takich jak ajmalina. Ten lek przeciwarytmiczny stosował także Hoegel.

B. obecnie odsiaduje niezwiązany ze sprawą trzyletni wyrok więzienia za oszustwa.

Źródło: rp.pl/ afp
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA