fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Polak uciekł z więzienia w Neapolu. Złapany po dwóch dniach

Wikimedia Commons, Domena publiczna, fot. Mischa004
W niedzielę rano z więzienia w Neapolu uciekł 32-letni Robert L. Włoskie media podkreślały, że była to pierwsza od 100 lat udana ucieczka z zakładu Poggioreale. Polaka złapano niecały kilometr dalej.

Robert L. został aresztowany w grudniu 2018 roku za zamordowanie Ukraińca z bogatą przeszłością kryminalną. Ciało mężczyzny znaleziono 1 grudnia, z wieloma ranami kłutymi gardła i klatki piersiowej.

W więzieniu Polak czekał na proces. Uciekł z zakładu karnego w niedzielę rano. Wykorzystał do tego linę zrobioną z prześcieradeł. 

Poszukiwania Roberta L. trwały dwa dni. Zbieg został odnaleziony przez funkcjonariuszy niecały kilometr od więzienia. Policjanci nie kryli zaskoczenia, gdy zauważyli Polaka na ulicy. W czasie zatrzymania był sam.

Szef policji w Neapolu, Alessandro Giuliano podziękował wszystkim funkcjonariuszom, którzy byli zaangażowani w poszukiwania. Podkreślił, że nie doszłoby do tak szybkiej schwytania przestępcy, gdyby nie dobra wymiana informacji z pracownikami Korpusu Karabinierów.

Źródło: La Repubblica
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA