fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Kanada: Nieznani sprawcy przecięli linę. Spadły wagony kolejki

Royal Canadian Mounted Police
Na przedmieściach Vancouver na ziemię spadła cała linia kolejki linowej. Zdaniem policji doszło do celowego przecięcia liny. Uznano to za akt wandalizmu.

"The Sea to Sky Gondola" to atrakcja turystyczna w Squamish w Kanadzie. Kolejka nie działa od soboty, ponieważ nieznani sprawcy nad ranem przecięli linę. Obecnie dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.

Jak informuje CBC niemal wszystkie z 30 wagonów spadły na ziemię. Lina, która je utrzymywała, ma nieco ponad 5 cm średnicy, a niedawno przeprowadzono konserwacje całej linii. Wstępnie wykluczono, że doszło do awarii.

Policja prosi wszystkich, by trzymali się z dala od tego miejsca, niewskazane jest również poruszanie się po pobliskich szlakach turystycznych.

Osoby zarządzające atrakcją poinformowały, że żaden z gości ani pracowników nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Kolejka linowa została zamknięta do odwołania.

"The Sea to Sky Gondola" przewoziła ludzi na wysokość około 900 metrów. Z tego miejsca można oglądać pobliskie wodospady. Każda gondola może pomieścić maksymalnie 8 osób.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA