fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Cypr: Oskarżająca o gwałt aresztowana, oskarżani zwolnieni

Jeden z oskarżanych przez Brytyjkę Izraelczyków w drodze na salę sądową
AFP
Brytyjska turystka, która oskarżała dwunastu izraelskich nastolatków o gwałt, została zatrzymana pod zarzutem złożenia fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. "Nie było gwałtu" - powiedział przedstawiciel cypryjskiej policji, cytowany przez Reutersa.

19-letnia Brytyjka powiedziała cypryjskiej policji, że rano 17 lipca w hotelu w kurorcie Ajia Napa na wschodzie Cypru została zgwałcona przez dwunastu Izraelczyków w wieku od 15 do 18 lat. Podczas badań lekarskich na ciele kobiety znaleziono m.in. zadrapania.

Oskarżani przez kobietę nastolatkowie zostali zatrzymani do czasu wyjaśnienia sprawy, nie przedstawiono im zarzutów.

W zeszłym tygodniu pięciu nastolatków zostało zwolnionych i wróciło do Izraela. W niedzielę wolność odzyskała pozostała siódemka. Powołując się na źródła w miejscowej policji Reuters podał, że aresztowana została 19-latka oskarżająca Izraelczyków o gwałt. - Gwałt nie miał miejsca - powiedział agencji przedstawiciel służb.

Według cypryjskich mediów, Brytyjka jest podejrzewana o złożenie fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Miała oskarżyć Izraelczyków o gwałt, ponieważ ci filmowali ją bez jej zgody podczas wykonywania przez nią czynności seksualnych.

- Jak od początku mówiłem, na Cyprze nie doszło do gwałtu - powiedział Nir Yaslovitzh, adwokat części nastolatków. Reprezentujący niektórych z wypuszczonych Izraelczyków Yaniv Havari oświadczył, że jego klienci przedstawili przekonujące dowody świadczące o tym, że nie popełnili przestępstwa.

W pokoju hotelowym, w którym rzekomo doszło do gwałtu, śledczy znaleźli ślady materiału DNA świadczące o tym, że w pomieszczeniu przebywało co najmniej trzech z dwunastu oskarżanych przez Brytyjkę nastolatków.

Według lokalnych mediów, niektórzy z oskarżanych mieli przyznać się do uprawiania seksu z oskarżającą, część pozostałych miała być przy tym obecna.

Źródło: Times of Israel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA