fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Szwecja: Antysemicki atak na kobietę? Policja zaprzecza

adobestock
Duńska policja zatrzymała mężczyznę, podejrzanego o atak nożem na żydówkę w szwedzkim mieście Helsingborg. Organy ścigania nie uważają jednak, by atak był motywowany antysemityzmem.

Około 60-letnia kobieta została zaatakowana na ulicy we wtorek rano. Przewieziono ją do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu. W środę jej stan był opisywany jako poważny, ale stabilny.

Policja wysłała dodatkowych funkcjonariuszy, by zwiększyć bezpieczeństwo w centrum społeczności żydowskiej w Helsingborgu, ponieważ kobieta była aktywnym członkiem żydowskiej kongregacji w mieście. Badano przy tym motywy antysemickie.

Podejrzany uciekł z miejsca zdarzenia, ale policja zdołała go wytropić. Okazało się, że napastnik był wcześniej znany szwedzkim władzom. Funkcjonariusze oceniają obecnie, że atak nie był motywowany antysemityzmem.

- W tej chwili nie mówimy o zbrodni nienawiści, tylko o usiłowaniu zabójstwa - powiedział szef szwedzkiej policji Sven Holgersson w rozmowie z SVT. Według niego podejrzany nie raczej nie mógł kierować się antysemityzmem, skoro swojej ofiary wcześniej nie znał. - W oparciu o to, jak ta sprawa wygląda, możemy stwierdzić, że jest to odosobniony incydent - powiedział Holgersson.

Około 30-letni napastnik został aresztowany przez duńską policję w środę około 3.00 nad ranem i miał zostać przywieziony do Szwecji na przesłuchanie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA