fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Wielka Brytania: Sąd skazał "typowego internetowego trolla"

51-letni bezrobotny obrażał w internecie parlamentarzystów
AFP
Jarod Kirkman, 51-letni zwolennik brexitu, który kazał czarnoskóremu posłowi Partii Pracy Davidowi Lammy'emu, by ten "wracał do dżungli", spędzi w więzieniu niemal 10 miesięcy.

Kirkman wysyłał pogróżki i zniewagi siedmiu politykom - na tej liście była m.in. była minister ds. edukacji Partii Konserwatywnej Nicky Morgan.

Atakowanych przez siebie polityków Kirkman nazywał "zdrajcami brexitu" lub "przegranymi brexitu", a do wpisów dołączał fikcyjne adresy e-mailowe takie jak np. MP_@_deadpoliticianwalking .com (Poseł_@_politykprzedegzekucją .com.

Bezrobotny mężczyzna wysłał m.in. wiadomość do Heidi Allen, posłanki z grupy niezależnych, której pisał, że "twoje dni są k... policzone s...". "Czy to będzie polon czy nowiczok? Niezależnie od tego co to będzie, nigdy się nie dowiesz, to nastąpi wkrótce" - dodawał.

Lammy'emu Kirkman pisał, aby "wracał do dżungli" oraz aby "odp... się i umarł w dżungli".

Obraźliwe wiadomości Kirkman wysyłał do polityków w grudniu 2018 r. i styczniu tego roku.

Mężczyzna z Luton został namierzony dzięki jego adresowi IP. Przyznał się do winy.

Sąd skazał go na blisko 10 miesięcy wiezienia. Sędzia wygłaszając wyrok nazwała go "typowym trollem (internetowym) - wysyłającym odrażające wiadomości i będącym przy tym żałosną postacią".

- Celowo brał pan na celownik parlamentarzystów siedząc w swoim bezpiecznym domu. Zamiast wyrażać swoje poglądy właściwie... zdecydował się pan grozić im śmiercią - dodała sędzia Emma Arbuthnot.

Prokurator Andrea Scott-Lynch podkreśliła, że Kirkman atakował polityków za ich stanowisko wobec brexitu.

Łączna kara dla Kirkmana to 42 tygodnie więzienia - po pięć tygodni za sześć gróźb i 12 tygodni za rasistowskie ataki na posła Partii Pracy.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA