fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Policja zatrzymała podejrzanego o atak na byłego prezydenta Siedlec

Fotorzepa, Łukasz Solski
Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego - poinformował minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński.

Nad ranem Wojciech Kudelski, były prezydent Siedlec, obecnie radny PiS na Mazowszu, został zaatakowany nożem w budynku, w którym mieszkał. Został przewieziony do szpitala.

Do ataku doszło w bramie budynku, w którym mieszka samorządowiec. Napastnik miał czekać na Kudelskiego - bez słowa zadał mu cios w brzuch i uciekł - donosi stacja.

Kudelski został przewieziony do szpitala, gdzie trafił na blok operacyjny. Według dyrekcji placówki, ranny trafił do szpitala "w stanie bezpośrednio zagrażającym życiu". Obecnie jest po operacji i jego stan się stabilizuje.

Joachim Brudziński, szef MSW, poinformował na Twitterze, że policjanci po kilku godzinach zatrzymali podejrzanego o atak.

"Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem wieloletniego prezydenta Siedlec, a dziś radnego PiS sejmiku województwa mazowieckiego Wojciecha Kudelskiego" - napisał na Twitterze minister.

Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji, w rozmowie z TVP Info poinformował, że mężczyzna jest przewożony do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Dodał, że nic mu nie wiadomo o tym, by zatrzymany był wcześniej notowany przez policję.

Wojciech Kudelski w latach 2006-2018 był prezydentem Siedlec. W zeszłym roku nie ubiegał się o reelekcję. W wyborach samorządowych uzyskał natomiast mandat radnego sejmiku mazowieckiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA