fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Śląskie: Wybił dziurę w ścianie do sąsiadki i ukradł jej grzejniki

materiały policji
Policjanci ze Świętochłowic w województwie śląskim zatrzymali 27-letniego mieszkańca tego miasta, który włamał się do mieszkania sąsiadki przez własnoręcznie wybitą dziurę w ścianie. Mężczyzna zdemontował i ukradł m.in... całą instalację centralnego ogrzewania - informuje śląska policja.

Właścicielka okradzionego mieszkania przez dłuższy czas nie odwiedzała lokalu, w związku z czym swoją szansę zwietrzył jej sąsiad. Wykuł dziurę w ścianie do sąsiadki, a przez otwór wyniósł nie tylko sprzęt AGD i komputer, ale również całą instalację C.O., łącznie z wszystkimi grzejnikami.

Kradzież była trudna do ukrycia - gdy właścicielka wróciła do mieszkania, dziury w ścianie nie dało się nie zauważyć. Policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży jest syn jednego z lokatorów, który po śmierci ojca zaopiekował się jego mieszkaniem.

Wartość strat została oszacowana na ponad 10 tys. zł złotych. Część łupu została odzyskana, ale 27-latek i tak może trafić do więzienia na dziesięć lat. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Źródło: rp.pl/ Policja.gov.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA