fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Hoop znów będzie polski. Jest zgoda UOKiK

materiały prasowe
UOKiK zgodził się na przejęcie firmy przez właściciela Ustronianki - podaje Onet.

Firma ZMB Capital, do której należy marka wody mineralnej Ustronianka, otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad spółką Hoop Polska - podał UOKiK na Twitterze.

Onet przypomina, że wniosek w tej sprawie do urzędu trafił 8 lutego br. ZMB Capital kupuje firmę Hoop Polska od czesko-słowackiej spółki Kofola ČeskoSlovensko, jednego z największych producentów napojów bezalkoholowych w Europie. Do zamknięcia transakcji ma dojść wiosną.

- Dzięki tej transakcji zyskaliśmy nowoczesny zakład produkcyjny - również pod względem logistycznym - a także pozyskaliśmy tradycyjne i znane polskie marki - mówił w lutym właściciel Ustronianki Michał Bożek.

Jakie marki posiadają ZMB Capital i Hoop Polska?

ZMB Capital zajmuje się produkcją i sprzedażą przede wszystkim wód mineralnych i źródlanych pod marką Ustronianka. W ofercie firmy znajdują się także: gazowany napój Grapp czy skierowane do najmłodszych napoje Grapcio i Grapcio Kids.

Hoop Polska to producent i dystrybutor napojów Hoop Cola, syropów owocowych Paola, wody mineralnej Arctic+ i napojów Jupik. Od 2018 roku firma zajmuję się też dystrybucją herbaty mrożonej pod marką Nestea.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA