fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Japończycy oszaleli na punkcie ryżowej bułki do burgera w McDonald's

Bloomberg
McDonald's wprowadził do menu w Japonii bułki do hamburgerów zrobione z ryżu. I Japończycy dosłownie oszaleli na ich punkcie - pisze CNN.

Bułka ryżowa - "gohan", to według amerykańskiej sieci fast-food "nowy smak, który powstał dzięki zamianie zwykłej bułki na bułkę z ryżu, przy zachowaniu dodatków i przypraw tradycyjnego burgera".

Nowe ryżowe bułki w McDonald's powstają z japońskiego ryżu i są serwowane z dodatkiem specjalnego sosu mięsnego, który pozwoli klientom na "delektowanie się smakiem tradycyjnego hamburgera w połączeniu z niezwykłym smakiem, powstałym z nieoczekiwanego połączenia składników".

Nowy hamburger pojawił się w trzech wariantach: ryż teriyaki, Ryż bekon sałata i ryż smażony kurczak. Niestety będzie sprzedawany tylko przez określony czas, jako część menu nocnego ("Night Mac"), które obowiązuje od 5 po południu do zamknięcia lokalu.

Zanim oficjalnie poinformowano o nowych bułkach w internecie pojawiły się plotki, że McDonald's szykuje coś nowego i to z ryżem. Część klientów miała nadzieję, że być może do menu powrócą popularne w latach 90. zeszłego wieku dania takie jad curry oraz ryż z siekanym kotletem wieprzowym.

Sieć zdecydowała się jednak na coś zupełnie nowego. Na podstawie badań rynkowych doszła do wniosku, że ryżowych bułek oczekują klienci w przedziale wiekowym 30-40 lat. To ta grupa preferuje ryż ponad pszenne pieczywo i wciąż pamięta smaki dzieciństwa: sos teriyaki oraz burgery ze smażonym kurczakiem - popularne w latach 90. zeszłego wieku. I właśnie dla nich powstał gohan.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA