fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

McDonald's sprzedaje sos do kanapek Big Mac. Do frytek i nuggetów

Big Mac
Bloomberg
Amerykańska sieć fast-food zdecydowała się na dodawanie słynnego sosu do kanapek Big Mac jako dodatku do frytek i nuggetów. Trzeba za niego dodatkowo zapłacić.

Sos będzie dostępny w restauracjach sieci McDonald's w Wielkiej Brytanii od 12 lutego 2020.

Za opakowanie 50 ml sosu trzeba będzie zapłacić 50 pensów. Będzie dostępny 24-godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, we wszystkich lokalizacjach - zapewniają przedstawiciele McDonald's.

Specjalny sos do Big Maca po raz pierwszy został przygotowany w 1968 roku, kiedy to Jim Delligatti wynalazł słynną kanapkę z sieciówki.

Już w 2016 roku klienci w restauracjach McDonald's w Australii mogli kupić sekretny sos w butelce za 4,95 dolarów. Wszystkie 4 tysięcy butelek wyprzedało się błyskawicznie. Na serwisach aukcyjnych trzeba było za niego zapłacić nawet 100 dolarów.

Sos jest też dostępny na amerykańskim eBayu. Za 355ml trzeba zapłacić 90 dolarów plus koszty wysyłki.

McDonald's nie ujawnia pełnego składu sosu do Big Maka, ale jego wierni fani twierdzą, że potrafią go odtworzyć. Kilka lat temu na portalu Pinterest zamieszczono dokładny (ponoć) skład sosu do Big Maca. Okazało się, że ma aż 33 składniki, w tym m.in. oliwę z oliwek, ocet kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, cukier, ocet, syrop kukurydziany, sól, gumę ksantanową, sorbinian potasowy (konserwant), wodę, żółtko jajeczne, cebulę w proszku, nasiona gorczycy, czosnek w proszku, białko roślinne.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA