fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł Obronny

Airbus ostro wchodzi na rynek dronów

materiały prasowe
Grupa Airbus powołała nową firmę Airbus Aerial która zajmie się komercyjnymi usługami w dziedzinie obrazowania terenu z wykorzystaniem dronów, zdjęć satelitarnych i profesjonalnego oprogramowania.

Baza nowej spółki znajduje się w USA a centrala w Atlancie. Na czele firmy, która swoją działalnością obejmie też Europę stanął Jesse Kallman, specjalista ds. bezzałogowych systemów powietrznych.

Początkowo działalność Airbus Aerial skoncentruje się na opracowaniu propozycji nowych usług obrazowania kierowanych do firm ubezpieczeniowych, rolnictwa, branży naftowo-gazowej oraz spółek użyteczności publicznej, instytucji rządowych i lokalnych.

Docelowo oferta obejmie dostarczanie informacji i kompleksowych analiz z wykorzystaniem technologii lotniczo-kosmicznych zwłaszcza dronów, satelitów, samolotów latających na dużych wysokościach oraz innych źródeł.

Technologiczna synergia

- Dzięki Airbus Aerial będziemy posiadać wyjątkowe możliwości oraz w pełni zaangażujemy się na rzecz dalszego rozwoju branży komercyjnych bezzałogowych systemów powietrznych (UAS). Nowa firma zbliży ze sobą partnerów z całej branży – od producentów statków powietrznych, po firmy zajmujące się analizą danych, dostawców usług i inne przedsiębiorstwa – by umożliwić świadczenie usług skoncentrowanych na gromadzeniu danych na dużą skalę – mowi Dirk Hoke, prezes Airbus Defence and Space. - Dzięki wykorzystaniu zintegrowanego połączenia zasobów, od platform dla bezzałogowych systemów powietrznych po obrazowanie satelitarne, Airbus Aerial wprowadzi na rynek szeroki asortyment nowych usług obrazowania. W przyszłości dodatkowymi filarami działalności Airbus Aerial będą usługi wykorzystujące drony do transportu towarów oraz usługi łączności za pośrednictwem zasobów powietrznych - dodaje prezes Airbus Defence and Space.

Bezpilotowce czyli "element układanki"

Szef nowej firmy Jesse Kallman ma ponad 12 lat doświadczenia obejmującego badania naukowe Georgia Tech, kształtowanie polityki federalnej w Federalnej Administracji Lotnictwa (Federal Aviation Administration, FAA), komercyjne wykorzystanie bezzałogowych systemów (UAS), oraz działalność społeczną w grupach takich, jak AUVSI (Association for Unmanned Vehicle Systems International). Kallman był zaufanym doradcą menedżerów firm z listy Fortune 500, członków Kongresu, urzędników wyższego szczebla w FAA oraz w Białym Domu, oraz czołowych grup venture capital z Doliny Krzemowej.

- Drony to tylko element większej układanki –twierdzi Kallman. Airbus Aerial połączy szereg technologii lotniczo-kosmicznych – w tym drony i satelity – integrując je w ramach wspólnej infrastruktury oprogramowania i wykorzystując metody analityczne po to, by zaoferować zindywidualizowane usługi, które pomogą naszym klientom stawić czoła najpoważniejszym wyzwaniom – dodaje.

Nowa firma Airbus Group już rozpoczęła rekrutację między innymi na stanowiska programistów, analityków danych oraz operatorów dronów. Airbus Aerial poszukuje także partnerów do współpracy, która pozwoli wprowadzić nowe usługi na rynek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA