fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przegląd prasy

Przegląd prasy: Tusk bierze prawie wszystko

Agata Łukaszewicz
Fotorzepa / Waniek Ryszard
9 marca był dniem szczególnym dla Unii Europejskiej. Trudno więc się dziwić, że niemal wszystkie dzienniki wybór nowego - starego szefa Rady Europejskiej potraktowały jako główny temat dnia. Tak było też w przypadku największych ogólnokrajowych gazet.

Rzeczpospolita w publikacji "Wybór Tuska, blamaż PiS" donosi, że Donald Tusk będzie przewodniczył Radzie Europejskiej przez kolejne 2,5 roku. Polska dyplomacja poniosła klęskę". W relacji Anny Słojewskiej główny nacisk położono na punkt szczytu w którym dokonywano wyboru przewodniczącego. Relacja została uzupełniona o pierwsze, na gorąco komentarze dziennikarzy na temat wydarzenia dnia. Na pierwszej stronie dziennik informuje też, że Fiat Panda powróci do Tychów w 2019. Fiat znów będzie produkowany w Polsce. Rz informuje też o niepokojącym zjawiskiem jakie dotyka polskich sędziów - "Hejtem w sędziów". Chodzi o rosnącą liczbę obraźliwych i poniżających pism jakie obywatele wysyłają do sądów.

W Gazecie Wyborczej obok informacji o wynikach wyboru szefa Rady Europejskiej "Tusk wygrał 27:1"' dziennik pisze "Jesienią będą sadzać" o szykujących się czystkach w specsłużbach. Gazeta twierdzi, że z "realizacją" PiS czeka na uległość sądów a połączenie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Agencją Wywiadu ma być okazją do pozbycia się "niepewnych elementów". Wszystko to przed planowaną na jesień serią aresztowań.

Dziennik Gazeta Prawna obok informacji z Brukseli w weekendowym wydaniu zastanawia się jakie są granice własności prywatnej - "Co moje to moje". Gazeta przypomina też o strajku rodziców i dzieci przeciwko reformie edukacji.

W "Pulsie Biznesu" najważniejsza okazała się gospodarka. Gazeta informuje "Znikające obligacje pomogą bankom", że Ministerstwo Finansów chce wprowadzić nowy rodzaj papierów wartościowych zarezerwowany dla instytucji finansowych jako emitentów i niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Ma być kołem ratunkowym np. na wypadek kryzysu, jako dług, którego się nie oddaje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA