fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratorzy

Prokurator oskarżony o przyjęcie 1 mln zł łapówki

Fotorzepa / Kuba Kamiński
Do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa trafił akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Praga Północ w Warszawie oraz trzem innym osobom - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Ustalenia śledczych wskazują na wręczenie korzyści majątkowej oraz korzyści osobistych prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Praga Północ w Warszawie. Jak doprecyzowuje w komunikacie Centralne Biuro Antykorupcyjne, chodziło o korzyść majątkową w wysokości 1 mln zł oraz korzyści osobiste w postaci koszul, biletów na mecz piłkarski Polska - Izrael podczas Euro 2019, alkoholu, sponsorowanych posiłków.

- Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wykazał, że w zamian za "gratyfikacje" dopuścił się naruszenia przepisów prawa poprzez uchylenie tymczasowego aresztu stosowanego wobec podejrzanego o zabójstwo, wbrew istnieniu przesłanek do dalszego jego stosowania, a także poprzez tworzenie nieprawdziwych dowodów na niewinność tej osoby oraz przekazywanie informacji ze śledztwa - podaje CBA.

W październiku 2020 roku Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła immunitet prokuratorowi i wyraziła zgodę na jego zatrzymanie.

Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który nie został uchylony do czasu skierowania aktu oskarżenia.

Źródło: CBA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA