fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Program Rozwoju Eksportu

Firmowe Ewolucje pomogą w międzynarodowej ekspansji

Bank Zachodni WBK
Program Firmowych Ewolucji pomoże małym firmom w zagranicznej ekspansji.

Małe i średnie firmy planujące rozwój na zagranicznych rynkach poszukują instrumentów wsparcia, które pomogą im przygotować się do ekspansji. Tego rodzaju wsparcie mogą zaoferować banki. Przykładem jest program Firmowych Ewolucji realizowany przez Bank Zachodni WBK, stanowiący element jego strategii rozwojowej w segmencie MŚP. Ma on przynieść bankowi efekt synergii oraz zwiększyć skuteczność pozyskiwania nowych klientów z grupy małych i średnich przedsiębiorstw.

Firmowe Ewolucje oferują firmom pomoc z zakresu księgowości, prawa, marketingu, wsparcia sprzedaży oraz monitorowania płatności. Według Adriana Kaczmarka, makroregionalnego menedżera ds. wsparcia sprzedaży MŚP, mają być dopełnieniem już posiadanego przez bank narzędzia, jakim jest portal SantanderTrade.com, pozwalający znaleźć potencjalny rynek i kontrahentów. - Firmowe Ewolucje prowadzą firmę dalej, zapewniając usługi i rozwiązania kluczowe na etapie operacyjnej realizacji ekspansji – podkreśla Kaczmarek.

W ramach Firmowych Ewolucji polscy przedsiębiorcy uzyskują dostęp do networkingowych spotkań biznesowych, warsztatów oraz bezpłatnych konsultacji ekspertów. Przedsiębiorca może liczyć m.in. na wsparcie w konstruowaniu międzynarodowych kontraktów, tłumaczenia niezbędne we współpracy z zagranicznymi partnerami lub możliwość wyeliminowania kosztowych spotkań w świecie realnym na rzecz spotkań wirtualnych – szybkich, prostych i dużo, dużo tańszych.

Gdyby przykładowo jedno z początkowych spotkań z zagranicznym kontrahentem miało odbyć się np. w Brazylii, polska firma musiałaby ponieść duże koszty. Płaciłaby m.in. za przelot, hotel, wyżywienie, najprawdopodobniej także za tłumacza, bo duża część brazylijskich przedsiębiorców posługuje się wyłącznie językiem portugalskim. Platforma Firmowych Ewolucji pomaga tymczasem zorganizować tego rodzaju spotkanie w sposób szybki, prosty i nieporównanie tańszy – poprzez wideokonferencję. Biorą w niej udział partnerzy BZ WBK, odpowiedzialni za poszczególne elementy kontaktu: połączenie czy tłumaczenia symultaniczne. - W ten sposób obniżamy firmom z sektora MŚP bariery kosztowe wejścia w obszar działalności zagranicznej – podkreśla Kaczmarek.

Firmowe Ewolucje są wsparciem również gdy firma już wynegocjowała warunki współpracy podczas jednej z wideokonferencji z zagranicznymi partnerami. Kolejny partner, firma prawnicza organizuje obsługę prawną i na podstawie notatek z wideokonferencji tworzy międzynarodowy kontrakt.

Firmowe Ewolucje mają trzy poziomy dostępu. Większość treści pojawiających się na portalu jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Dostęp do pełnego zakresu treści merytorycznych oraz szkoleń będzie można uzyskać po zalogowaniu. Natomiast ze wszystkich funkcjonalności i bonusów platformy Firmowych Ewolucji skorzystają klienci banku. Przedstawiciele BZ WBK podkreślają, że choć już teraz platforma Firmowe Ewolucje wyróżnia się na rynku swoją skalą i jakością zaoferowanych korzyści, to projekt będzie na bieżąco rozwijany.

Ocenia się, że realizacja nowej strategii pozwoli w 2018 roku zwiększyć udziały BZ WBK w rynku do 20 proc. i pozyskać 100 tys. nowych klientów.

Program Rozwoju Eksportu to inicjatywa Banku Zachodniego WBK, realizowana wraz z partnerami merytorycznymi: Google'em, Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), Bisnode, i KPMG. Celem programu jest wsparcie polskich eksporterów w prowadzeniu biznesu międzynarodowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA