fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Radosław Sikorski: Polacy pomogli Bidenowi na początku kariery

Radosław Sikorski
Rzeczpospolita, Roman Bosiacki
- Wielokrotnie spotykałem się z Joe Bidenem, gdy był wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych. To człowiek, który uważa, że Polacy pomogli mu na samym początku kariery, w Delaware, gdzie była znacząca, polska mniejszość - powiedział w TVN24 europoseł Radosław Sikorski.

Jak ocenił w TVN24 europoseł Radosław Sikorski, "Joe Biden ewidentnie lubi Europę i Polskę". - Nie uważa Unii Europejskiej za wroga, a partnera do współrządzenia światem - powiedział. 

Sikorski stwierdził również, że "sądząc po tym, jak Biden zorganizował swoją kampanię wyborczą, będzie to bardzo energiczna prezydentura". Jednocześnie podkreślił także, że jest to "najbardziej wymagający test tego, czy polityk jest skuteczny na planecie". 

- Choć będzie to zapewne prezydentura robiona głównie rękoma współpracowników, to właśnie po nich ocenia się polityków - ocenił europoseł. - Wielu współpracowników Trumpa siedzi albo ma zarzuty. Biden dobiera najlepszych ludzi w Stanach Zjednoczonych - zaznaczył. 

Prezydent-elekt Joe Biden złożył już przysięgę i oficjalnie został 46. prezydentem USA zastępując na tym stanowisku Donalda Trumpa.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA