fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Kwaśniewski: Kończy się niezwykle niebezpieczna prezydentura

tv.rp.pl
Na pewno będziemy musieli oglądać "trumpizm" - ten sposób myślenia, działania, dowolnie traktujący prawo, konstytucję ma sporo zwolenników w Ameryce - mówił w Polsat News były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Aleksander Kwaśniewski, gość "Wydarzeń" Polsat News, komentował dzisiejsze uroczystości inauguracyjne prezydenta Joe Bidena i wiceprezydent Kamali Harris.

Ocenił, że przemówienie Bidena było "prawdziwe i autentyczne", choć sama uroczystość z powodu rygorów związanych z pandemią i niedawnych zamieszek w Waszyngtonie różniła się od wszystkich poprzednich.

Kwaśniewski ocenił, że wraz z ustąpieniem Donalda Trumpa skończyła się "wyjątkowo niebezpieczna prezydentura".  Uważa jednak, że zjawisko "trumpizmu" nie zniknie, bo "ten sposób myślenia, działania, dowolnie traktujący prawo, konstytucję ma sporo zwolenników w Ameryce".

Według byłego prezydenta będzie to jeden z poważnych problemów, z jakim zmierzy się nowy przywódca USA.

- Na głowę tego już niemłodego człowieka spada mnóstwo trudnych spraw - powiedział. Wymienił, prócz spuścizny po Donaldzie Trumpie w postaci podziału Amerykanów, również pandemię, rasizm, nierówności społeczne i zmiany klimatu.

Aleksander Kwaśniewski ocenił, że gdyby Trump założył własna partię, zadałby poważny cios Partii Republikańskiej.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA