fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Jill Biden będzie pracować poza Białym Domem. Jako pierwsza w historii

Prezydent USA Joe Biden i jego żona Jill
AFP
Jill Biden nie zrezygnuje ze swojej dotychczasowej pracy w Northern Virginia Community College. Oznacza to, że jako pierwsza żona prezydenta USA w historii pracować będzie poza Białym Domem.

Żona zaprzysiężonego w środę Joe Bidena, dr Jill Biden, pracowała dotychczas w Northern Virginia Community College jako nauczyciel języka angielskiego. Jak podkreśla nowa pierwsza dama USA, nie zamierza zrezygnować z pracy.

Jak przekazał w oświadczeniu jej rzecznik, „będzie oddzielała nauczanie od roli publicznej”. 

- Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy będę pierwszą damą i będę robić rzeczy, które robiłam też jako druga dama - powiedziała w ubiegłym miesiącu Jill Biden w programie „The Late Show with Stephen Colbert”. - Ale będę też uczyć - dodała. Gdy powiedziano jej, że przejdzie do historii jako pierwsza pierwsza dama USA, która będzie pracować poza Białym Domem, stwierdziła, że „trudno jej o tym myśleć w takich kategoriach. - Uczyłam też kiedy byłam drugą damą - zauważyła.

Żona Joe Bidena jest pedagogiem od ponad trzech dekad. W latach 2009-2017, gdy jej mąż był wiceprezydentem USA, zajmowała się między innymi wspieraniem rodzin wojskowych oraz edukacją kobiet.

Źródło: ABC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA