fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump pytany czy przekaże władzę pokojowo: Zobaczymy

AFP
Prezydent Donald Trump, zapytany na konferencji prasowej czy może zadeklarować, że przekaże władzę w sposób pokojowy Joe Bidenowi, w przypadku porażki w wyborach prezydenckich z 3 listopada, odparł: "Będziemy musieli zobaczyć, co się stanie".

Odpowiadając na pytanie Trump przypomniał, że wielokrotnie wyrażał wątpliwości co do głosowania korespondencyjnego, które - w związku z epidemią koronawirusa w USA - ma być powszechnie stosowane przy głosowaniu w tegorocznych wyborach prezydenckich.

- Karty do głosowania (w wyborach korespondencyjnych - red.) są poza kontrolą. Wy to wiecie, lepiej niż ktokolwiek. Demokraci to wiedzą lepiej niż ktokolwiek - dodał Trump.

- Mówiąc szczerze nie będzie transferu, będzie kontynuacja - stwierdził również prezydent.

Wcześniej Trump wypowiadał się wielokrotnie przeciwko wyborom korespondencyjnym podważając wiarygodność takiego głosowania i przekonując, że sprzyja ono fałszerstwom wyborczym i może być wykorzystane do manipulowania wynikiem wyborów na jego niekorzyść.

Wątpliwości dotyczące głosowania korespondencyjnego wyrażał też prokurator generalny USA, William Barr.

Tymczasem Demokraci zachęcają do jak najbardziej powszechnego głosowania korespondencyjnego w związku z zagrożeniem epidemicznym w USA.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA