fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump widzi problem w prysznicach. Rząd chce zmienić definicję

AFP
Rząd Stanów Zjednoczonych zaproponował zmianę definicji głowicy prysznicowej, aby umożliwić zwiększenie przepływu wody. Prezydent Donald Trump wielokrotnie krytykował regulatory przepływu, który utrudniają mu codzienną rutynę związaną z włosami.

Zgodnie z obowiązującymi od 1992 roku przepisami, prysznice w Stanach Zjednoczonych mogą mieć przepływ nie większy niż 9,5 litra wody na minutę.

Administracja Trumpa chce, aby limit ten dotyczył wyłącznie dyszy, a nie całego urządzenia. Innego zdania są ekolodzy, którzy twierdzą, że jest to marnotrawstwo.

Zmiany zostały zaproponowane przez Departament Energii w środę. W ubiegłym miesiącu amerykański prezydent skarżył się na obowiązujące regulacje.

- Głowice prysznicowe - bierze prysznic, woda nie leci. Chcesz umyć ręce, woda nie płynie. Co robisz? Dłużej tam stoisz, dłużej bierzesz prysznic. Moje włosy, nie wiem jak twoje, ale muszą być idealne. Idealne - miał powiedzieć Trump.

Andrew deLaski z Appliance Standards Awareness Project, grupy zajmującej się oszczędzaniem energii, powiedział, że propozycja jest "głupia". W rozmowie z Associated Press powiedziała, że zmiana przepisów będzie oznaczać, że kilka głowic w prysznicu wypuści kilkadziesiąt litrów wody w ciągu minuty.

- Jeśli prezydent potrzebuje pomocy w znalezieniu dobrego prysznica, możemy wskazać mu kilka świetnych stron , które pomogą Ci wybrać dobrą głowicę prysznicową, która zapewni intensywne polewanie - dodał.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA