fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

USA: Prezydent Donald Trump uwolnił od więzienia wieloletniego doradcę

AFP
Roger Stone, wieloletni przyjaciel i doradca Donalda Trumpa, nie trafi do więzienia. Amerykański prezydent uchylił karę, jaką miał odbyć m.in. za składanie fałszywych zeznań w Kongresie.

Roger Stone w przyszłym tygodniu miał zgłosić się do więzienia, aby odbyć karę ponad trzech lat za kłamstwo pod przysięgą podczas dochodzenia w sprawie rosyjską ingerencję w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku.

Demokraci potępili działanie Trumpa jako atak na rządy prawa. Zdaniem Białego Domu "Roger Stone już bardzo ucierpiał". "Został potraktowany bardzo niesprawiedliwie, jak wielu innych w tej sprawie. Roger Stone jest teraz wolnym człowiekiem!" - oświadczono.

- To straszny, przerażający koszmar, kiedy zdajesz sobie sprawę, że to śledztwo nigdy nie miało legalnego i zgodnego z prawem początku, to było polowanie na czarownice - powiedział Stone w Fort Lauderdale na Florydzie. W podobnym tonie wielokrotnie wypowiadał się wcześniej Trump.

Stone był jednym z kilku współpracowników amerykańskiego prezydenta, którzy zostali oskarżeni w śledztwie dotyczącym rosyjskiej ingerencji w wybory.

Biały Dom w oświadczeniu skrytykował śledztwo prowadzone przez Roberta Muellera i prokuratorów w sprawie Stone'a. Administracja prezydenta uważa, że Stone jest "ofiarą rosyjskiego oszustwa, które lewica i jej sprzymierzeńcy w mediach przez lata utrwalali w celu podważenia prezydencji Trumpa".

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA