fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

USA: Donald Trump przeciw Twitterowi. Chce kontroli social mediów

AFP
Prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie mające na celu regulację firm z branży mediów społecznościowych. W tym tygodniu na Twitterze przy wpisach Trumpa pojawiła się adnotacja mówiąca o dezinformacji.

Prezydent pojawił się w czwartek w Białym Domu z prokuratorem generalnym Williamem Barrem. Zapowiedział, że rozporządzenie będzie miało na celu zmianę artykułu 230 ustawy o przyzwoitości komunikacyjnej, która przyznaje firmom z branży mediów społecznościowych ochronę przed odpowiedzialnością.

Trump zapowiedział, że Barr będzie również współpracować z władzami stanowymi w celu ustanowienia własnych regulacji, a administracja będzie opracowywać strategię, aby powstrzymać firmy, które "tłumią wolność słowa" i otrzymują pieniądze podatników.

Eksperci już wskazują, że artykuł 230 może być zmieniony tylko przez Kongres.

- Jesteśmy tu dziś, aby bronić wolności słowa przed jednym z największych niebezpieczeństw - mówił Trump. 

Zapytany, dlaczego nie usunął swojego konta na Twitterze, jeśli uważa, że platforma jest stronnicza, Trump obwiniał media. - Gdybyśmy mieli uczciwą prasę w tym kraju, zrobiłbym w oka mgnieniu - odpowiedział.

Przeciwnicy Trumpa uważają, że czwartkowa deklaracja jest tylko próbą przykrycia informacji, że z powodu koronawirusa zmarło już w USA ponad 100 tys. osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA