fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sondaż: Biden powiększa przewagę nad Trumpem

AFP
Faworyt prawyborów prezydenckich organizowanych przez Partię Demokratyczną, Joe Biden, powiększył swoją sondażową przewagę nad prezydentem Donaldem Trumpem - wynika z sondażu Reuters/Ipsos.

Z sondażu przeprowadzonego 30 marca na grupie ponad 1100 Amerykanów wynika, że 46 proc. zarejestrowanych wyborców zagłosowałoby na Bidena, gdyby ten zmierzył się z Trumpem w wyborach zaplanowanych na 3 listopada. Na Trumpa zagłosowałoby 40 proc. respondentów.

Oznacza to, że od poprzedniego sondażu, przeprowadzonego na początku marca, przewaga Bidena nad Trumpem zwiększyła się o 1 punkt procentowy.

Reuters komentując wyniki sondażu wskazuje, że Biden najwyraźniej nie stracił na tym, że w związku z pandemią koronawirusa jest w ostatnich dniach znacznie mniej widoczny niż Trump.

Z sondażu wynika też, że 48 proc. Amerykanów pozytywnie ocenia to, w jaki sposób Trump zareagował na kryzys związany z epidemią koronawirusa w USA. 44 proc. pozytywnie ocenia dotychczasowy dorobek Trumpa, jako prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jednocześnie jednak - jak czytamy w omówieniu sondażu - Amerykanie znacznie lepiej oceniają reakcję władz stanowych na epidemię - w tym przypadku pozytywne oceny formułuje 70 proc. respondentów.Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA