fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Bloomberg sprzeda Bloomberga, jeśli zostanie prezydentem

AFP
Magnat medialny Mike Bloomberg sprzeda stworzoną przez siebie w latach 80-tych agencję prasową Bloomberg, która uczyniła z niego multimiliardera, jeśli zostanie prezydentem USA - powiedział w rozmowie z AP doradca biznesmena, ubiegającego się o nominację prezydencką w prawyborach organizowanych przez Partię Demokratyczną.

Tim O’Brien zapowiedział, że Bloomberg - w przypadku wygrania wyborów prezydenckich - powierzy agencję Bloomberg funduszowi typu "blind trust", który następnie sprzeda powierzone mu aktywa.

Zyski ze sprzedaży agencji mają zostać przeznaczone na działalność charytatywną prowadzoną przez Bloomberga.

O'Brien zastrzega, że agencja Bloomberga nie będzie mogła zostać zakupiona przez zagraniczny podmiot.

- Chcemy różnić się o 180 stopni od Donalda Trumpa jeśli chodzi o finansowy konflikt interesów - podkreślił doradca Bloomberga.

- Uważamy, że jest to jedna z największych rys na prezydenturze Trumpa - dodał. - My chcemy być transparentni - zaznaczył.

Już w 2018 roku Bloomberg, mówiąc o tym, że rozważa start w wyborach prezydenckich podkreślał, że po wybraniu go na prezydenta sprzedałby posiadane przez siebie biznesowe aktywa.

Bloomberg stworzył swoją firmę medialną w 1981 roku, po tym jak został zwolniony przez bank Salomon Brothers i otrzymał 10 mln dolarów odprawy.

Dziś jego majątek szacowany jest na 60 mld dolarów. Bloomberg finansuje z tych środków swoją kampanię w prawyborach, na którą wydał już ponad 400 mln dolarów.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA