fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Donald Trump pomylił nazwisko swojego sekretarza obrony

AFP
Prezydent Donald Trump komentując swoją kontrowersyjną decyzję o wycofaniu wojsk amerykańskich z północnej Syrii pomylił nazwisko amerykańskiego sekretarza obrony.

Amerykański prezydent próbował na Twitterze zacytować wypowiedź Marka Espera. Zamiast tego nazwał go "Markiem Esperanto".

Napisał: "Mark Esperanto, sekretarz obrony, "Zawieszenie broni utrzymuje się bardzo dobrze. Są pewne drobne potyczki, które szybko się skończyły".

"Amerykańscy żołnierze nie znajdują się w strefach walk i zawieszenia broni. Zabezpieczyliśmy ropę naftową. Sprowadzamy żołnierzy do domu!" - dodał Trump.

Mark Esper został zaprzysiężony na stanowisko w lipcu 2019 roku, po tym jak sekretarza obrony nie wyłoniono przez siedem miesięcy. Zastąpił Jima Mattisa, który sprzeciwił się decyzji Trumpa i wycofaniu jednostek z Syrii.

Kilka dni po ogłoszeniu decyzji Trumpa, wojska tureckie rozpoczęły ofensywę w północnej Syrii. W odpowiedzi do Ankary pojechali przedstawiciele USA. Wiceprezydent Mike Pence ogłosił, że udało się wynegocjować kilkudniowe zawieszenie broni. 

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA