fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Kandydat na prezydenta USA: 10 rodzin dostanie 1000 dolarów

AFP
Andrew Yang, przedsiębiorca ubiegający się o prezydencką nominację w prawyborach organizowanych przez Partię Demokratyczną, w czasie debaty prawyborczej w Houston zapowiedział, że jest gotów do wdrożenia pilotażowego programu wypłacania Amerykanom tzw. bezwarunkowego dochodu podstawowego.

Kampania wyborcza Yanga koncentruje się wokół propozycji, by każdy Amerykanin docelowo otrzymywał tzw. bezwarunkowy dochód podstawowy - świadczenie przysługujące każdemu z racji bycia obywatelem USA - w wysokości tysiąca dolarów miesięcznie.

W czasie debaty Yang ogłosił, że jest gotów rozpocząć pilotaż swojego programu.

- Czas zaufać sobie bardziej niż naszym politykom - mówił na początku debaty. - Dlatego zamierzam zrobić coś bezprecedensowego: mój sztab wyborczy będzie wypłacał "dywidendę wolności" w wysokości 1000 dolarów miesięcznie przez cały rok 10 amerykańskim rodzinom, komuś kto ogląda nas teraz w domu - powiedział Yang.

Inny pretendent do nominacji prezydenckiej, Beto O'Rourke, zapowiedział z kolei, że gdyby został prezydentem odebrałby Amerykanom prawo do posiadania broni szturmowej.

- Do diabła, tak, zabierzemy wam wasze AR-15 i AK-47 - oświadczył. Dodał, że te rodzaje broni przynależą do "pola bitwy, a nie do Ameryki".

W debacie w Houston wzięło udział 10 kandydatów w prawyborach organizowanych przez Partię Demokratyczną, którzy cieszą się największym poparciem.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA