fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump po strzelaninach pisze o potrzebie zmian w przepisach

AFP
Prezydent Donald Trump wezwał amerykańskich parlamentarzystów do przyjęcia przepisów wprowadzających konieczność dokładnego sprawdzania osoby, która chce zakupić broń. To reakcja na dwie strzelaniny do jakich doszło w USA w weekend w Ohio i Tekasie. Łącznie zginęło w nich 29 osób.

"Nie możemy pozwolić, aby zabici w El Paso, w Teksasie i w Dayton, w Ohio, zginęli na próżno. Podobnie z tymi ciężko rannymi. Nie możemy o nich zapomnieć" - napisał Trump na Twitterze.

"Republikanie i Demokraci muszą wystąpić wspólnie i zażądać dokładnego sprawdzania (ang. strong background checks), być może związanego z przepisami desperacko potrzebnej reformy imigracyjnej. Musimy sprawić, aby coś dobrego, jeśli nie wspaniałego, wynikło z tych dwóch tragicznych zdarzeń" - dodał.

Trump napisał też, że media ponoszą wielką odpowiedzialność za "życie i bezpieczeństwo w kraju". "Fake newsy przyczyniły się znacząco do wzbudzenia gniewu (...). Przekazy medialne muszą być uczciwe, zrównoważone i obiektywne, albo te straszne problemy staną się jeszcze gorsze".

W sobotę uzbrojony napastnik zabił 20 osób w sklepie Walmart, w El Paso. Według władz jego zbrodnia mogła być motywowana kwestiami rasowymi.

13 godzin później w Dayton, w Ohio, uzbrojony napastnik zabił dziewięć osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA