fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Szczyt Donald Trump - Kim Dzong Un możliwy jeszcze w tym roku

Donald Trump
AFP
Jeszcze w tym roku może dojść do drugiego spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódca Korei Północnej Kim Dzong Unem.

O spotkanie z amerykańskim prezydentem zabiegają przedstawiciele Korei Północnej. Kim Dzong Un zwrócił się już do Donalda Trumpa z prośbą o zorganizowanie kolejnego szczytu.

Temat rozmów, podobnie jak poprzednim razem, dotyczyłby kwestii denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego i dwustronnych stosunków między państwami.

Pierwsze spotkania Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem zostało zorganizowane 12 czerwca w Singapurze. Przywódca Korei Północnej zapowiedział wówczas całkowitą denuklearyzację i zatrzymanie testów balistycznych.

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton przekazał, że spotkanie może zostać zorganizowane pod koniec roku. 

Komentując treść listu, który wpłynął do Białego Domu, rzeczniczka Sarah Sanders poinformowała, że był on napisany w ciepłym tonie.

Waszyngton zwrócił również uwagę, że na defiladzie wojskowej z okazji 70-lecia KRLD, nie pojawiły się rakiety dalekiego zasięgu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA