fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Proces ws. kobiet, blokujących Marsz Niepodległości

Marsz Niepodległości na ulicach Warszawy
Fotorzepa/ Robert Gardziński
Dziś w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie odbyła się kolejna rozprawa w sprawie kobiet, które w 2017 roku wzięły udział w Marszu Niepodległości, niosąc transparent „Faszyzm Stop”.

Na kobiety została nałożona grzywna.

Jak informuje Amnesty Polska - pierwsza rozprawa odbyła się w czerwcu. Wówczas sąd odroczył ją w związku z wnioskiem obrońcy o zapoznanie się z opinią biegłego zleconą przez prokuraturę.

Na drugą rozprawę, we wrześniu, prokuratura nie udostępniła opinii biegłego w zakresie oceny zachowań uczestników Marszu Niepodległości pod kątem zachowań szerzących nienawiść, przesłuchano część z 14 kobiet.

Na dzisiejszej rozprawie zostali przesłuchani świadkowie.

Proces w dalszym ciągu trwa.

Przypominamy, że kobiety przeciwstawiły się (uczestnikom marszu) w Dniu Niepodległości Polski trzymając transparent z napisem „Faszyzm stop" oraz biało-czerwone flagi. Uczestnicy marszu wyrwali im transparent, kopali, bili i opluwali kobiety, trzeba było wezwać karetkę" - informowała wówczas TAZ. Autorka, powołując się na polskie media, cytuje fragment uzasadnienia prokuratury, z którego wynika, że napastnicy chcieli jedynie wyrazić „niezadowolenie" z powodu przeszkody.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA